Witamy nieśmiałą wiosnę!

Trzeba przyznać, że wiosna w tym roku jest bardzo nieśmiała. Przychodzi powoli, ostrożnie, wciąż nie mogąc zdobyć się na żaden poważniejszy krok. Dlatego na Hawajskiej postanowiliśmy przywitać ją ze szczególnymi honorami. Może choć trochę ją to ośmieli.

Nic tak nie motywuje do pracy jak zdrowa rywalizacja. Dlatego obchody pierwszego dnia kalendarzowej wiosny odbyły się w formie międzyklasowej walki o dodatkowe trzy dni na klasową wycieczkę. Stawka to niebylejaka, dlatego niemal każda klasa od dawna przygotowywała się na ten dzień.

Rywalizacja odbywała się w trzech konkurencjach. Były to: quiz, (w którym dwoje przedstawicieli każdej klasy mogło pochwalić się wiedzą z zakresu polityki, sportu, historii czy muzyki) między klasowe zawody koszykarskie oraz artystyczne prezentacje każdej klasy. Podczas tej właśnie konkurencji uczniowie Hawajskiej wykazali się wielką kreatywnością i fantazją. Zaprezentowali wiele ciekawych i różnorodnych prezentacji.

Spośród filmów szczególnym uznaniem cieszył się komediowy horror o grasującym w naszej szkole potworze z kotłowni – przygotowany przez klasę 1C. Były też skecze, piosenki, tańce, a nawet krótkie przedstawienia (klasa 2C ambitnie sięgnęła po fragmenty „Zemsty” Fredry).

Wiele śmiechu na widowni wzbudziła klasa II liceum wykonując (wokalnie oraz choreograficznie) piosenkę „Samoloty”, a także klasa 3C, która przedstawiła dowcipną satyrę obśmiewającą zachowania ludzi różnych narodowości.

W przerwie pomiędzy rywalizacją niektórzy uczniowie naszej szkoły prezentowali swoje muzyczne i wokalne talenty. Można było usłyszeć m. in. piosenkę „Skyfall” wykonaną przez Julkę Bogdańską i Agatę Florczyk. Dla zgłodniałych klasa 2B przygotowała bufet z różnego rodzaju słodkościami oraz „patriotyczną pizzą hawajską”. Nad całą imprezą czuwał przewodniczący samorządu Mateusz Kuras.

Tego dnia było nam bardzo miło gościć w naszej szkole dzieci z Domu Dziecka w Wolsztynie, które również przyczyniły się do przywitania wiosny poprzez wyrecytowanie wierszyka oraz obdarowanie nas cukierkami.

Rywalizacja zakończyła się zwycięstwem klasy 1D (w młodszej grupie wiekowej) oraz 3C (w starszej grupie wiekowej). Klasy te otrzymały obiecaną nagrodę  trzy dni wycieczki. Jednak ta wiosenna atmosfera zabawy i radości udzieliła się nam wszystkim. Myślę, że dzięki tak wesołemu i hucznemu przywitaniu tegorocznej ostrożnej wiosny na Hawajskiej, nieco udało nam się ją ośmielić i w pełni okazałości ukaże się nam już niedługo. 🙂