Odeszła Danuta Krauze

10 maja 2024 roku w wieku 98 lat odeszła ostatnia już z „gromady dziewcząt z Parasola” sanitariuszka oddziału – Danuta Pleban-Krauze pseudonim „Niuśka”. Wraz z innymi żołnierzami-weteranami legendarnego Batalionu była patronką naszej szkoły. Będziemy pamiętać delikatną, łagodną panią o ujmującym uśmiechu. Z Jej postaci emanowały zawsze ciepło, dobroć i serdeczność… (czytaj więcej …)

A w czasie matury

Z racji odbywających się w szkole egzaminów dojrzałości, w tym tygodniu nasza młodzież uczestniczy w wielu zajęciach tematycznych i wyjazdach edukacyjnych. Uczniowie klas pierwszych na trzy dni udali się do Słowińskiego Parku Narodowego, gdzie m.in. korzystają z uroków spływu kajakowego. Brzegiem Bałtyku udali się na piaszczyste wydmy koło Łeby, a (czytaj więcej …)

Wyniki rekrutacji do liceum

Ogłaszamy wyniki końcowe procesu rekrutacji zewnętrznej do klas pierwszych liceum, które utworzymy od 1 września 2024 r. Komunikat zawiera pełne wyniki z podziałem na część pisemną i część ustną egzaminów wraz z podaniem progów kwalifikujących do przyjęcia do szkoły, jak również listę rezerwową. => Pełne wyniki rekrutacji do klas 1 (czytaj więcej …)

Finał konkursu Hieronymus 2024

Z radością informujemy, że nasze ósmoklasistki osiągnęły sukces w Konkursie Wiedzy Biblijnej. Antonina Szulc zajęła czwarte miejsce (wynik 85%) i zdobyła tytuł laureatki, a Zoja Ciesielska i Hanna Pachuta zdobyły tytuł finalistek Hieronymusa 2024. Laureatce i finalistkom gratulujemy wspaniałych wyników, a panu profesorowi Kamilowi Kropidłowskiemu składamy podziękowania za świetne przygotowanie (czytaj więcej …)