PGA – w świecie gier

Spora grupa młodzieży z naszej szkoły pod opieką pana profesora Łukasza Matyska uczestniczyła w targach Poznań Game Arena 2023, czyli w corocznym święcie osób zainteresowanych wszystkim, co jest związane z rozrywką zarówno elektroniczną, jak i tą bez prądu. Mieliśmy możliwość zwiedzania sześciu hal po brzegi wypełnionych nowinkami ze świata gier, animacji 3D, symulacji (w tym roku królowały fizyczne symulatory jazdy samochodem).

Mogliśmy również brać udział w mini konkursach z różnych dziedzin oraz wysłuchać interesujących wykładów. Odbyliśmy bardzo interesujące rozmowy z przedstawicielami różnych dziedzin ze świata gamedevu: programistami, testerami, grafikami, muzykami, autorami scenariuszy gier.

Kilka dziewcząt z naszej szkoły podjęło trudy zaprezentowania się jako tzw. cosplayerki, czyli osoby przebierające się za ulubionych bohaterów filmów, animacji czy też gier. Ich wysiłki zostały docenione przez innych zwiedzających, którzy co chwilę prosili o wspólne zdjęcia.

Był to już drugi w historii naszej szkoły udział w PGA. Wpisaliśmy się również na stałe we współpracę w ramach wolontariatu z organizatorami innej, podobnej imprezy – Pixel Heaven.

Wyjazd na tegoroczne targi wiązał się z wieloma wyrzeczeniami – chociażby koniecznością pojawienia się o godzinie 5 rano na Dworcu Centralnym. Jednak wszyscy zgodnie twierdzili, że było warto!