Projekt gimnazjalny: Kraków i jego zabytki

W ramach trzydniowego wyjazdu edukacyjnego do Krakowa uczniowie klasy II c realizowali projekt gimnazjalny „Kraków i jego zabytki”. Ucząc się roli przewodników, przedstawiali  sobie wzajemnie historie zabytków, prezentowali sylwetki historycznych postaci związanych z Krakowem.

Na wawelskim wzgórzu
Na wawelskim wzgórzu

W Collegium Maius uczniowie uczestniczyli w zajęciach „Panteon narodowy”, w Domu Matejki poznawali twórczość artysty na lekcji „Ku pokrzepieniu serc czy rozrachunek z historią”, a w Bazylice Mariackiej podziwiali Ołtarz Wita Stwosza. Wawelska Katedra z grobami królewskimi, Dzwon Zygmunta, Krypta Wieszczów Narodowych czy Krypta w Kościele na Skałce okazały się być ciekawą lekcją historii.

Lekcja matematyki na temat liczby pi w Collegium Maius  oraz wystawa interaktywna zapewne zostaną dłużej zapamiętane niż zajęcia w szkolnej ławce, zaś warsztaty tworzenia kolażu w Muzeum Wyobraźni  noblistki, Wisławy Szymborskiej stały się okazją do świetnej zabawy.

Wyjątkowy był piątkowy wieczór spędzony na premierze spektaklu „Zemsta” w reżyserii Anny Augustynowicz w Teatrze im. Słowackiego, a pogawędki w hostelu, wspólnie przyrządzane kolacje i śniadania sprzyjały pogłębieniu klasowych relacji. Jesienna aura nie przeszkadzała w zachwycie nad urokliwym pejzażem Wawelu i klimatycznych ulic Starego Miasta Krakowa.